Hikaye gibi dolandırıcılık; Gel seni hostes yapayım…

Türk Hava Yollarının üst yönetiminde tanıdıkları olduğunu söyleyip, üstüne sahte THY e-mail adresi kullanarak iş hayali kuran genç kızları sizi hostes yapacağım yalanı ile kandıran şahıs, Emniyet binaları önünde polis araçları ile verdiği pozlarla sivil polisim yalanı ile kurbanlarını kandırdı..


ürk Hava Yolları yönetiminde tanıdığı olduğunu söyleyerek çok sayıda hostes adayını dolandıran Uğur G. yakalandı. Emniyet önünde çektirdiği fotoğraflarla kendisini gizli polis olarak kurbanlarına tanıtan şüphelinin, onlarca kişiyi dolandırdığı ortaya çıktı.

İddiaya göre, asıl ismi Uğur G. (29) olan dolandırıcı, sosyal medya üzerinde sahte isimlerle 6 ayrı profil açtı. Özel havayolu şirketlerinde çalışan ya da hostes omak isteyen kişilerle irtibata geçen G., emniyet binaları ve araçlarının önünde çektiği fotoğrafları sosyal medya sayfasına koyarak kendisini sivil polis olarak tanıtttı. G., “THY kabin memuru almak için ilan verdi. Bir yakınım THY’de önemli bir görevde. İşe almalarla o ilgileniyor” diyerek kurbanlarını tuzağına düşürdü.

BASEN, BEL VE GÖGÜS ÖLÇÜLERİNİ İSTEDİ

SEVGİLİSİNİN HESABINI DA KULLANMIŞ

Bu yöntemle birçok kişiden para toplayan dolandırıcı, foyasının meydana çıkmasından sonra ortadan kayboldu. 3 yıldır aynı yöntemle onlarca kişiyi dolandırdığı iddia edilen şüpheli hakkında yapılan şikayetler üzerine polis harekete geçti. Dolandırıcılık ekipleri, önceki gün düzenlediği operasyonla sahte polis ve dolandırıcı Uğur G.’yi Küçükçekmece’de yakaladı. Yapılan çalışmada, sevgilisinin hesabını da kullandığı ortaya çıkan doladırıcının bu hesap aracılığıyla 30 kişiden para topladığı belirlendi.

6 FARKLI SAHTE İSİM KULLANDI

Yapılan çalışmalarda, dolandırıcının “Merdan Karahan, Merdan Karadan, Mahir Soylu, Mahir Güneş, Merdan Mahir ve Mehmet Uğur G.” isimlerini kullandığı tespit edildi. 8 ayrı dolandırıcılktan kaydı olan şüpheli sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi. Uğur G.’nin bu yöntemle dolandırdığı birçok kişinin halen polise başvurmadığını söyleyen yetkililer ortaya çıkacak mağdur kişilerin yeni şikayetlerini de bekliyor.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Chat

Sohbet bizim mekan sohbet gabile