Adalet Mitingine Kaç Kişi katıldı Krizi bitmek bilmiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`nun Ankaradan başlayıp İstanbul maltepe`de Adalet Mitingi ile sonlandırdığı Mitinge katılanların sayısı hakkındaki tartışmaların sonu gelmiyor, İlk olarak İstanbul Emniyeti tarafından 1.600.00 kişi katıldığı ifade edildi, hemen akabinde İstanbul Valiliği: “Adalet Mitingi’ne 175 bin kişi katıldı” şeklinde açıklama yapınca durum yeniden karmaşık bir hal aldı, en son TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası bilimsel verilere dayanarak katılımın 1,5 Milyon düzeyinde olduğunu açıkladı..


Oda, açıklamasında İstanbul Valiliği, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) çeşitli rakamlar açıkladığını belirterek bir toprak parçasının sınırlandırılması ve yüzölçümünün belirlenmesinin teknik bir konu olduğunu, harita ve kadastro mühendislerinin de görev alanına girdiğini aktardı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Konuşmaların gerçekleştiği Maltepe Sahil Miting alanı yaklaşık 275.000 m2‘dir. Ayrıca miting için trafiğe kapatılmış ve katılımcıların yer aldığı alan da yaklaşık 100.000 m2 dolayındadır. Toplamda 375.000 m2 alanda yurttaşlarımız mitinge katılım sağlamışlardır. Katılımcı sayısının hesaplanmasında teknik olarak genelde m2’ye 3 ile 6 arasında insanın yer aldığı kabul edilmektedir. Dolayısıyla ‘Adalet Mitingine’ en az 1.500.000 kişinin katıldığı ifade edilebilir.”

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Chat

Sohbet bizim mekan sohbet gabile