23 Nisan kutlu olsun

0
1293

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Meclis’in açılışının 97’nci yılında coşkuyla kutlanacak.


ATA’NIN EN BEĞENDİĞİ ESERİ
Atatürk’ün “En beğendiğim eserim” dediği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 97. kuruluş yıldönümü bugün yurt çapında kutlanacak. Ulu Önder, ulusal egemenliği armağan ettiği çocuklara şöyle seslenmişti: “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz.”

COŞKUYLA KUTLANACAK
ATATÜRK’ün çocuklara armağanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bugün Türkiye’de, KKTC’de ve dış temsilciliklerde coşkuyla kutlanacak. Kutlamalarda ilk tören Meclis’te yapılacak. Atatürk Anıtı’nda düzenlenecek törenin ardından Anıtkabir ziyaret edilecek. Daha sonra ise Birinci Meclis’te anma töreni düzenlenecek. TBMM Başkanı İsmail Kahraman da Meclis’te kutlamaları kabul edecek. Meclis Genel Kurulu’nda da bugün saat 14.00’de 23 Nisan dolayısıyla özel oturum yapılacak. Liderlerin kürsüye çıkacağı bu özel oturumda, Anayasa değişikliğinden kaynaklanan ‘sistem değişikliği’ tartışmalarının gündeme gelmesi bekleniyor.

ÇOCUKLARIMIZ DAHA BÜYÜK BİR TÜRKİYE’DE YAŞAYACAK’
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında, “Çocuklarımız, artık daha büyük, daha güçlü, daha zengin, daha istikrarlı bir Türkiye’de yaşayacaklar” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajı özetle şöyle: 23 Nisan1920, vatanımızın dört bir tarafının işgal edildiği, milletimizin yok olmanın eşiğine geldiği hayati bir dönemde, Türk Milleti’nin yeniden dirilişinin, silkinişinin, şahlanışının timsalidir. 16 Nisan tarihinde gerçekleşen halkoylamasında kabul edilen Anayasa değişikliği hem demokrasimiz hem de Türkiye Büyük Millet Meclisimiz açısından bir dönüm noktasıdır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, artık daha büyük, daha güçlü, daha zengin, daha istikrarlı bir Türkiye’de yaşayacaklar.”

ŞÜKRANLA YAD EDİYORUM
TBMM Başkanı İsmail Kahraman: Milletimize bugünleri hazırlayan TBMM’nin 97 yıl önceki tüm üyelerini, vatanın her sathını kurtarmak için cephede görev yapan komutanından erine kadar bütün askerlerimizi, cephe gerisinden manevi ve maddi destek ve güç veren tüm milletimizi şükranla yad ediyorum. Milletimizin seçilmiş temsilcileri olarak görevimiz, dün olduğu gibi bugün ve yarın da bu çatı altında milletimizin huzuru, refahı, güvenliği ve saadeti için çalışmaktır.

Başbakan Binali Yıldırım: Türkiye her geçen gün gelişmekte ve güçlenmektedir. 16 Nisan’da milletçe aldığımız karar, milli iradenin en açık şekilde yönetime yansıması ve hukukun üstünlüğünün tam manasıyla hayata geçmesi yolunda ülkemize çok önemli kazanımlar sağlayacaktır. Sevgili çocuklar, 23 Nisan bayramınız kutlu olsun. Sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir hayat yaşamanız en büyük temennimizdir.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: 23 Nisan, milletimizin özgür ve bağımsız yaşayacağının müjdecisi, birlik ve bütünlüğümüzün teminatı, çocuklarımızın geleceğinin güvencesidir. Bu mirasın omuzlarımıza yüklediği büyük sorumlulukla, bugün bir kez daha Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin timsali olduğu milli egemenliğe, demokrasiye ve Cumhuriyet’e sahip çıkma göreviyle karşı karşıyayız. Bilinmesini isteriz ki; milletimizin iradesini ve egemenliğini gasp etme girişimleri geçmişte olduğu gibi bugün de başarısız kılınacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here